EB: Németország nem kegyelmezett és elődöntős!!

Köszöntelek Benneteket!

A negyeddöntőkkel folytatódott az ukrán-lengyel rendezésű Európa-bajnokság, miután két napja Portugália már kvalifikáltatta magát az elődöntőbe. Tegnap este a Németország-Görögország találkozó nagy kérdése az volt, hogy a magabiztos, 100 százalékos teljesítménnyel csoportelső németek dolgát sikerül-e megnehezítenie a görög válogatottnak? Mára már tudjuk, hogy nem volt egy súlycsoportban a két csapat, Németország győzelméhez kétség sem férhetett!

A találkozó előtt mindkét kapitány változtatott az eddig megszokott összeállítást illetően. Joachim Löw 4 helyen cserélt, visszatette a jobb oldali védő pozícióba Boatenget, aki letöltötte sárga lapos eltiltását, kihagyta Gomezt, Podolskit és Müllert, helyettük Kloset, Reust és Schürlét tette a kezdőcsapatba. Santos kapitány kényszerűségből mellőzte Karagunist, aki sárga lapjai miatt nem játszhatott, viszont meglepetésre kihagyta a csapatból Gekaszt. Mindkét csapat a 4-2-3-1-es alapfelállásban kezdte a találkozót, a németek támadólag léptek fel, a görögök visszahúzódva a saját térfelükre, a kontrajátékban bíztak. Óriási német fölény jellemezte az első félidőt, ebben a játékrészben nem volt egy súlycsoportban a két csapat! A “nationalelf” kreatívan, sok mozgással szellemesen futballozott, kihasználva a felfutó szélső védőit és a széleket. Özil motiváltan és jól játszva mozgatta csapatát, a Khedira-Sweinsteiger szűrő párosból Khedira volt a támadóbb, Sweini a védők előtt játszva építette fel a támadásokat. Labdavesztés után azonnal visszatámadva, agresszívan presszionálták a görögöket, akik pecekre sem tudták megtartani a labdát. Szamarasz próbálkozott ugyan, de fél óráig kapura sem rúgott csapata. Feltűnő volt, hogy a két új játékos Reus és Schürle Boatenggel és Lahmmal kettőzve a széleket, akkor került a görög védelem mögé, amikor csak akart! Klose, Reus, Schürle, Khedira kimaradt ziccerei és a lesgól után már 3-4 góllal vezethetett volna Németország. A görögök alárendelt szerepet játszottak. Néhány adat, ami ezt alátámasztja a 70-30-as labdabirtoklási fölény, a 8:2 kapura lövési arány, a 344-85 (!) passzok adatai!! A görögökről azért nem írtam igazán, mert nem volt mit… A második félidő első tíz percében elkényelmesedtek a németek, feladva a görögöknek annak a lehetőségét, hogy a padlóról felálljanak. Hiába volt az egyenlítés és a Magyar Televízió labdarúgáshoz nem értő szpíkere, a görög válogatottnak szakmai szemmel nézve ekkor sem volt egy fikarcnyi esélye sem!! Pillanatok alatt 4:1 lett, kiütés, az ajándék büntető csak kozmetikázott az eredményen. Egy helyenként jól futballozó, motivált német csapat nagyon megverte a görögöket, akiket dicséret illet azért, hogy idáig eljutottak. A német válogatott most várhatja az Anglia-Olaszország mérkőzés győztesét, akivel a döntőbe jutásért játszik majd. A mai mérkőzés is szuper lesz, az esélyes Spanyolország a bukdácsoló francia válogatottal játszik, de előre lefutott mérkőzés mint tudjuk nincs, biztos várható izgalom ezen a találkozón is! Nézzük együtt, mondja az MTV bevezetője mindig, csak könyörgöm a szpíkereket küldje már haza valaki!!!!! Gyalog…. 🙂

Holnap találkozunk újra, köszönöm megtisztelő figyelmeteket!